Предлошка:Cycling race/infobox

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Wikidata-logo-without-paddings.svg Документација

Примери[уреди извор]

fr:Grand Prix de Fourmies 2015 :

{{Cycling race/infobox|Q20872499}}
Гран при де Фурмје 2015 Cycling (road) pictogram.svg
Fourmies - Grand Prix de Fourmies, 6 septembre 2015 (E19).JPG
Детали за трката
Издание83. Гран при де Фурмје
НатпреварувањаЕвропска турнеја на UCI 2015 1.HC
French Road Cycling Cup
Датум6 септември 2015
Растојание205 км
ДржаваFRA Франција
ПоаѓалиштеFourmies
ОдредиштеFourmies
Екипи22
Возачи на почеток173
Возачи на крај162
Просечна брзина43,312 км/ч
Трошоци330.000 €
Добитници на наградите
ПобедникITA Фабио Фелине (Трек Фактори Рејсинг) Wikidata-logo S.svg
ВторопласиранBEL Том Бонен (Етикс-Квик Степ) Wikidata-logo S.svg
ТретопласиранFRA Насер Бухани (Кофидис) Wikidata-logo S.svg
Grand Prix de Fourmies 2015 (A).jpg
20142016
Документација Wikidata-logo S.svg

fr:Tour de France 2015 :

{{Cycling race/infobox|Q15220420}}
Тур де Франс 2015 Cycling (road) pictogram.svg
Tour de France 2015, Stage 18, Chris Froome.jpg
Детали за трката
Издание102. Тур де Франс
НатпреварувањеСветска турнеја на UCI 2015 2.UWT
Етапи21
Датуми4 – 26 јули 2015
Растојание3.360 км
ДржавиFRA Франција
NED Холандија
BEL Белгија
ПоаѓалиштеУтрехт
ОдредиштеПариз
Екипи22
Возачи на почеток198
Возачи на крај160
Просечна брзина39,567 км/ч
Добитници на наградите
ПобедникGBR Крис Фрум (Тим Скај) Wikidata-logo S.svg
ВторопласиранCOL Наиро Кинтана (Мовистар) Wikidata-logo S.svg
ТретопласиранESP Алехандро Валверде (Мовистар) Wikidata-logo S.svg
БодовенSVK Петер Саган (Тинкоф-Саксо) Wikidata-logo S.svg
ПланинскиGBR Крис Фрум (Тим Скај) Wikidata-logo S.svg
МладинскиCOL Наиро Кинтана (Мовистар) Wikidata-logo S.svg
БорбеностFRA Ромен Барде (АГ2Р Ла Мондијал) Wikidata-logo S.svg
ЕкипенESP Мовистар Wikidata-logo S.svg
2015 Tour de France map.png
◀ 20142016 ▶
Документација Wikidata-logo S.svg