Предлошка:Ctime:t

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

29

За да го добиете траењето на месецот

Предложни параметри

ПараметарОписТипСтатус
година1 y

број на годината

Бројнезадолжително
месец2 m

месец

По основно
current month
Бројнезадолжително