Предлошка:Ctime:n

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Грешка во изразот: Неочекуван оператор <

За да го добиете денот со кој почнува нов месец во кинескиот календар

Предложни параметри

ПараметарОписТипСтатус
година1 y

број нагодината

По основно
current year
Бројнезадолжително
месец2 m

број на месецот

По основно
current month
Бројнезадолжително