Предлошка:Ctime:l

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

2769

За да добиете траење на месец од кинескиот календар. 1=29days,0=30days

Предложни параметри

ПараметарОписТипСтатус
година1 y

бројот на годината од кинескиот келандар

Бројнезадолжително