Предлошка:Country data Uzbekistan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Uzbekistan е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Узбекистан

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Узбекистан Наслов на главата статија (Узбекистан)
shortname alias Узбекистан (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Uzbekistan.svg Назив на сликата (File:Flag of Uzbekistan.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Узбекистан}} Узбекистан
  • {{знамеикона|Узбекистан}}Узбекистан
  • {{државнознаме|Узбекистан}} Узбекистан[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]