Предлошка:Country data Transcaucasian SFSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Transcaucasian SFSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Закавкаска Советска Федеративна Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Закавкаска Советска Федеративна Социјалистичка Република)
shortname alias Закавкаска СФСР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Transcaucasian SFSR.svg Назив на сликата (File:Flag of the Transcaucasian SFSR.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба