Предлошка:Country data Togo

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Togo е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Того

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Того Наслов на главата статија (Того)
flag alias Flag of Togo.svg Назив на сликата (File:Flag of Togo.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1957Flag of Togo (1957-1958).svg
1958Flag of Togo (1958-1960).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
TGO (преглед) Того Того
TOG (преглед) Того Того

Пример за употреба

  • {{знаме|Того}} Того
  • {{знамеикона|Того}}Того

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Того|1957}} Того
  • {{знамеикона|Того|1957}}Того

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|TGO}}Того
  • {{државнознаме|TGO}} Того
  • {{знаме|TGO}} Того[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]