Предлошка:Country data Singapore

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Singapore е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сингапур Наслов на главата статија (Сингапур)
flag alias Flag of Singapore.svg Назив на сликата (File:Flag of Singapore.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Singapore (1946–1952).svgFlag of Singapore (1946–1952).svg
civilCivil Ensign of Singapore.svgCivil Ensign of Singapore.svg
navalNaval Ensign of Singapore.svgNaval Ensign of Singapore.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SGP (преглед) Сингапур Сингапур
SIN (преглед) Сингапур Сингапур

Пример за употреба

  • {{знаме|Сингапур}} Сингапур
  • {{знамеикона|Сингапур}}Сингапур

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Сингапур|colonial}} Сингапур
  • {{знамеикона|Сингапур|colonial}}Сингапур

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|SGP}}Сингапур
  • {{државнознаме|SGP}} Сингапур
  • {{знаме|SGP}} Сингапур[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]