Предлошка:Country data Sakha Republic

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Sakha Republic е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Sakha.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јакутија Наслов на главата статија (Јакутија)
shortname alias Јакутија/ Саха (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Sakha.svg Назив на сликата (File:Flag of Sakha.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба