Предлошка:Country data SR Slovenia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data SR Slovenia е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Slovenia (1945-1991).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Социјалистичка Република Словенија Наслов на главата статија (Социјалистичка Република Словенија)
shortname alias СР Словенија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Slovenia (1945-1991).svg Назив на сликата (File:Flag of Slovenia (1945-1991).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: