Предлошка:Country data SLV

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data SLV е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ел Салвадор Наслов на главата статија (Ел Салвадор)
flag alias Flag of El Salvador.svg Назив на сликата (File:Flag of El Salvador.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1839Flag of El Salvador (1839-1865).svgFlag of El Salvador (1839-1865).svg
1869Flag of El Salvador (1869-1873).svgFlag of El Salvador (1869-1873).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SLV (преглед) Ел Салвадор Ел Салвадор
ESA (преглед)Предлошка:Country data ESAПредлошка:Country data ESA

Пример за употреба

  • {{знаме|Ел Салвадор}} Ел Салвадор
  • {{знамеикона|Ел Салвадор}}Ел Салвадор

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Ел Салвадор|1839}} Ел Салвадор
  • {{знамеикона|Ел Салвадор|1839}}Ел Салвадор

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|SLV}}Ел Салвадор
  • {{државнознаме|SLV}} Ел Салвадор
  • {{знаме|SLV}} Ел Салвадор[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]