Предлошка:Country data Republic of China (1912–1949)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Republic of China (1912–1949) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Republic of China.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Република Кина (1912–49) Наслов на главата статија (Република Кина (1912–49))
shortname alias Кина (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Republic of China.svg Назив на сликата (File:Flag of the Republic of China.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1912Flag of China (1912–1928).svgFlag of China (1912–1928).svg
civilCivil Ensign of the Republic of China.svgCivil Ensign of the Republic of China.svg
armyFlag of the Republic of China Army.svgFlag of the Republic of China Army.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за армијата што може да се користи со Шаблон:Армија:

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: