Предлошка:Country data Pohnpei

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Pohnpei е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Pohnpei (1977-1992).gif

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Понпеи Наслов на главата статија (Понпеи)
shortname alias Понпеи (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Pohnpei (1977-1992).gif Назив на сликата (File:Flag of Pohnpei (1977-1992).gif, прикажана горе-десно)


Пример за употреба