Прејди на содржината

Предлошка:Country data Наполеонска Италија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Наполеонска Италија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Kingdom of Italy (Napoleonic) Наслов на главата статија (Kingdom of Italy (Napoleonic))
shortname alias Kingdom of Italy (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Napoleonic Kingdom of Italy (1805-1814) 2.svg Назив на сликата (File:Flag of the Napoleonic Kingdom of Italy (1805-1814) 2.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1802Flag of the Italian Republic (1802).svg
cisalpinaFlag of the Repubblica Cisalpina.svg
transpadanaFlag of the Repubblica Transpadana.svg
romanaFlag of the Repubblica Romana (1798).svg
parthenopaeanFlag of the Parthenopaean Republic.svg
etruriaFlag of the Kingdom of Etruria.svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Napoleonic Italy|1802}} Kingdom of Italy (Napoleonic)
  • {{знамеикона|Napoleonic Italy|1802}}Kingdom of Italy (Napoleonic)[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]