Предлошка:Country data Madeira

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Madeira е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мадеира Наслов на главата статија (Мадеира)
flag alias Flag of Madeira.svg Назив на сликата (File:Flag of Madeira.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба