Предлошка:Country data Lithuanian SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Lithuanian SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Литванска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Литванска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Литванска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Lithuanian SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Lithuanian SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1940Flag of Lithuanian SSR (1940-1953).svg
1988Flag of Lithuania (1988–2004).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Литванска ССР (преглед)Предлошка:Country data Литванска ССРПредлошка:Country data Литванска ССР

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: