Предлошка:Country data Kurdistan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Kurdistan е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Курдистан Наслов на главата статија (Курдистан)
flag alias Flag of Kurdistan.svg Назив на сликата (File:Flag of Kurdistan.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Курдистан (преглед)Предлошка:Country data КурдистанПредлошка:Country data Курдистан

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување