Шаблон:Country data Kingdom of Greece

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Kingdom of Greece е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

State Flag of Greece (1863-1924 and 1935-1973).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кралство Грција Наслов на главата статија (Кралство Грција)
shortname alias Грција (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias State flag of Greece (1863–1924;1935–73).svg Назив на сликата (File:State flag of Greece (1863–1924;1935–73).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1831Naval Royal Standard of Greece (1833-1858).svgState flag of Greece (1833-1862).svg
1831-navalNaval Ensign of Greece (1833-1858).svgNaval Ensign of Greece (1833-1858).svg
1863Flag of Greece (1822-1978).svgFlag of Greece (1822-1978).svg
1863-navalFlag of Greece.svgFlag of Greece.svg
1863-rstandardGreek Royal Flag 1863.svgGreek Royal Flag 1863.svg
1935State Flag of Greece (1863-1924 and 1935-1973).svgState flag of Greece (1863–1924;1935–73).svg
1935-navalNaval Ensign of Greece (1863-1924 and 1935-1970).svgNaval Ensign of Kingdom of Greece.svg
1935-royalHellenic Royal Flag 1935.svgHellenic Royal Flag 1935.svg
1936-rstandardRoyal Standard of the Kingdom of Greece (1936-1967).svgRoyal Standard of the Kingdom of Greece (1936-1967).svg


Пример за употреба

  • {{знаме|Кралство Грција}} Кралство Грција
  • {{знамеикона|Кралство Грција}}Кралство Грција
  • {{државнознаме|Кралство Грција}} Грција

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Кралство Грција|1831}} Кралство Грција
  • {{знамеикона|Кралство Грција|1831}}Кралство Грција