Предлошка:Country data Georgian SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Georgian SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Грузиска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Грузиска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Грузиска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Georgian Soviet Socialist Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Georgian Soviet Socialist Republic.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1921Flag of the Georgian Soviet Socialist Republic (1921–1922).svg
1922Flag_of_the_Georgian_Soviet_Socialist_Republic_(1922–1937).svg
1937Flag of the Georgian Soviet Socialist Republic (1937–1951).svg
1990Flag of Georgia (1990-2004).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Грузиска ССР (преглед)Предлошка:Country data Грузиска ССРПредлошка:Country data Грузиска ССР

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: