Предлошка:Country data Free French

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Free French е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Слободни Француски Сили Наслов на главата статија (Слободни Француски Сили)
shortname alias Слободни Французи (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Free France (1940-1944).svg Назив на сликата (File:Flag of Free France (1940-1944).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Jack of Free France.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: