Предлошка:Country data First Republic of Armenia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data First Republic of Armenia е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Armenia (1918–1922).svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Демократска Република Ерменија Наслов на главата статија (Демократска Република Ерменија)
shortname alias Ерменија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Armenia (1918–1922).svg Назив на сликата (File:Flag of Armenia (1918–1922).svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
First Republic of Armenia (преглед) Демократска Република Ерменија Ерменија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: