Прејди на содржината

Предлошка:Country data British Empire

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data British Empire е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британска Империја Наслов на главата статија (Британска Империја)
flag alias Flag of the United Kingdom.svg Назив на сликата (File:Flag of the United Kingdom.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: