Предлошка:Country data British Antarctic Territory

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data British Antarctic Territory е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the British Antarctic Territory.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Британска Антарктичка Територија Наслов на главата статија (Британска Антарктичка Територија)
flag alias Flag of the British Antarctic Territory.svg Назив на сликата (File:Flag of the British Antarctic Territory.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба