Предлошка:Country data Bangladesh

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Bangladesh е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Бангладеш Наслов на главата статија (Бангладеш)
flag alias Flag of Bangladesh.svg Назив на сликата (File:Flag of Bangladesh.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1971Flag of Bangladesh (1971).svgFlag of Bangladesh (1971).svg
civilCivil Ensign of Bangladesh.svgCivil Ensign of Bangladesh.svg
navalNaval Ensign of Bangladesh.svgNaval Ensign of Bangladesh.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
BGD (преглед)Предлошка:Country data BGDПредлошка:Country data BGD
BAN (преглед) Бангладеш Бангладеш

Пример за употреба

  • {{знаме|Бангладеш}} Бангладеш
  • {{знамеикона|Бангладеш}}Бангладеш

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Бангладеш|1971}} Бангладеш
  • {{знамеикона|Бангладеш|1971}}Бангладеш

Употреба на алијас за пренасочување