Предлошка:Country data Austrian Empire

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Austrian Empire е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Habsburg Monarchy.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Австриско Царство Наслов на главата статија (Австриско Царство)
shortname alias Австрија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Habsburg Monarchy.svg Назив на сликата (File:Flag of the Habsburg Monarchy.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: