Прејди на содржината

Предлошка:Country data Armenian SSR

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Armenian SSR е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ерменска Советска Социјалистичка Република Наслов на главата статија (Ерменска Советска Социјалистичка Република)
shortname alias Ерменска ССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Armenian SSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Armenian SSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1922Flag of SSRA.svg
1936Flag of Armenian SSR (1937-1940).svg
1940Flag of Armenian SSR (1940-1952).svg
1990Flag of Armenia.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
Ерменска ССР (преглед)Предлошка:Country data Ерменска ССРПредлошка:Country data Ерменска ССР

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: