Предлошка:Country data Штаерска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Штаерска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Styria.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Штаерска Наслов на главата статија (Штаерска)
flag alias Flag of Styria.svg Назив на сликата (File:Flag of Styria.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Штаерска}} Штаерска
  • {{знамеикона|Штаерска}}Штаерска