Предлошка:Country data Шлезвиг-Холштајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Шлезвиг-Холштајн е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Шлезвиг-Холштајн

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Шлезвиг-Холштајн Наслов на главата статија (Шлезвиг-Холштајн)
flag alias Flag of Schleswig-Holstein.svg Назив на сликата (File:Flag of Schleswig-Holstein.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба