Предлошка:Country data Шведска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Шведска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Шведска Наслов на главата статија (Шведска)
flag alias Flag of Sweden.svg Назив на сликата (File:Flag of Sweden.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1562Sweden-Flag-1562.svgSweden-Flag-1562.svg
1844Swedish civil ensign (1844–1905).svgSwedish norwegian union flag.svg
navalNaval Ensign of Sweden.svgNaval Ensign of Sweden.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ШВЕ (преглед) Шведска Шведска

Пример за употреба

  • {{знаме|Шведска}} Шведска
  • {{знамеикона|Шведска}}Шведска

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Шведска|1562}} Шведска
  • {{знамеикона|Шведска|1562}}Шведска

Употреба на алијас за пренасочување