Предлошка:Country data Швајцарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Швајцарија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Швајцарија Наслов на главата статија (Швајцарија)
flag alias Flag of Switzerland.svg Назив на сликата (File:Flag of Switzerland.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
helveticFlag of the Helvetic Republic (French).svgRepubliquehelv.svg
civilCivil Ensign of Switzerland.svgCivil Ensign of Switzerland.svg
CHpantoneFlag of Switzerland (Pantone).svgFlag of Switzerland (Pantone).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ШВА (преглед) Швајцарија Швајцарија

Пример за употреба

  • {{знаме|Швајцарија}} Швајцарија
  • {{знамеикона|Швајцарија}}Швајцарија

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Швајцарија|helvetic}} Швајцарија
  • {{знамеикона|Швајцарија|helvetic}}Швајцарија

Употреба на алијас за пренасочување