Предлошка:Country data Шампања-Ардени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Шампања-Ардени е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Champagne-Ardenne flag.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Шампања-Ардени Наслов на главата статија (Шампања-Ардени)
flag alias Champagne-Ardenne flag.svg Назив на сликата (File:Champagne-Ardenne flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба