Предлошка:Country data Чубут

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Чубут е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Bandera de la Provincia del Chubut.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чубут (покраина) Наслов на главата статија (Чубут (покраина))
shortname alias Чубут (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of chubut province in argentina - bandera de chubut.svg Назив на сликата (File:Flag of chubut province in argentina - bandera de chubut.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба