Предлошка:Country data Чиле

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Чиле е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Чиле

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чиле Наслов на главата статија (Чиле)
flag alias Flag of Chile.svg Назив на сликата (File:Flag of Chile.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Шаблон:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЧИЛ (преглед) Чиле Чиле

Пример за употреба

  • {{знаме|Чиле}} Чиле
  • {{знамеикона|Чиле}}Чиле

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ЧИЛ}}Чиле
  • {{државнознаме|ЧИЛ}} Чиле
  • {{знаме|ЧИЛ}} Чиле