Предлошка:Country data Чешка (кралство)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Чешка (кралство) е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чешка (кралство) Наслов на главата статија (Чешка (кралство))
shortname alias Чешка (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Bohemia.svg Назив на сликата (File:Flag of Bohemia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Чешка (кралство)}} Чешка (кралство)
  • {{знамеикона|Чешка (кралство)}}Чешка (кралство)
  • {{државнознаме|Чешка (кралство)}} Чешка