Предлошка:Country data Черниговска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Черниговска област е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Chernihiv Oblast.png

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Черниговска област Наслов на главата статија (Черниговска област)
flag alias Flag of Chernihiv Oblast.png Назив на сликата (File:Flag of Chernihiv Oblast.png, прикажана горе-десно)


Пример за употреба