Предлошка:Country data Цејлон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Цејлон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Цејлон Наслов на главата статија (Цејлон)
shortname alias Цејлон (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Ceylon.svg Назив на сликата (File:Flag of Ceylon.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1951Flag of Ceylon (1951–1972).svg
колонијално[[File:{{{flag alias-колонијално}}}|40px|border]]{{{flag alias-колонијално}}}
navalNaval Ensign of the Royal Ceylon Navy.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Предлошка:Морнарица:

  • {{морнарица|Цејлон}} Royal Ceylon Navy
  • {{знамеикона|Цејлон|naval}}Цејлон

Пример за употреба

  • {{знаме|Цејлон}} Цејлон
  • {{знамеикона|Цејлон}}Цејлон
  • {{државнознаме|Цејлон}} Цејлон

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Цејлон|1951}} Цејлон
  • {{знамеикона|Цејлон|1951}}Цејлон

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: