Предлошка:Country data Центар-Долина на Лоара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Центар-Долина на Лоара е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Центар-Долина на Лоара Наслов на главата статија (Центар-Долина на Лоара)
shortname alias Центар (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Centre flag.svg Назив на сликата (File:Centre flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Центар-Долина на Лоара}} Центар-Долина на Лоара
  • {{знамеикона|Центар-Долина на Лоара}}Центар-Долина на Лоара
  • {{државнознаме|Центар-Долина на Лоара}} Центар