Предлошка:Country data Хонгконг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Хонгконг е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Хонгконг

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хонгконг Наслов на главата статија (Хонгконг)
flag alias Flag of Hong Kong.svg Назив на сликата (File:Flag of Hong Kong.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Hong Kong (1959-1997).svg
1955Flag of Hong Kong (1955–1959).svg
1876Flag of Hong Kong (1876–1955).svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
HKG (преглед) Хонгконг Хонгконг

Пример за употреба

  • {{знаме|Хонгконг}} Хонгконг
  • {{знамеикона|Хонгконг}}Хонгконг

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Хонгконг|colonial}} Хонгконг
  • {{знамеикона|Хонгконг|colonial}}Хонгконг

Употреба на алијас за пренасочување