Предлошка:Country data Холандски Антили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Холандски Антили е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Холандски Антили Наслов на главата статија (Холандски Антили)
flag alias Flag of the Netherlands Antilles.svg Назив на сликата (File:Flag of the Netherlands Antilles.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1959Flag of the Netherlands Antilles (1959-1986).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ХАН (преглед) Холандски Антили Холандски Антили

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Холандски Антили|1959}} Холандски Антили
  • {{знамеикона|Холандски Антили|1959}}Холандски Антили

Употреба на алијас за пренасочување