Предлошка:Country data Хесен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Хесен е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Hesse.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хесен Наслов на главата статија (Хесен)
flag alias Flag of Hesse.svg Назив на сликата (File:Flag of Hesse.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Хесен}} Хесен
  • {{знамеикона|Хесен}}Хесен