Прејди на содржината

Предлошка:Country data Хамбург

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Хамбург е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Хамбург

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хамбург Наслов на главата статија (Хамбург)
flag alias Flag of Hamburg.svg Назив на сликата (File:Flag of Hamburg.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Хамбург}} Хамбург
  • {{знамеикона|Хамбург}}Хамбург