Прејди на содржината

Предлошка:Country data Хаити

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Хаити е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Хаити

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хаити Наслов на главата статија (Хаити)
flag alias Flag of Haiti.svg Назив на сликата (File:Flag of Haiti.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1964Flag of Haiti (1964-1986).svg
граѓанско[[File:{{{flag alias-граѓанско}}}|40px|border]]{{{flag alias-граѓанско}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ХТИ (преглед)Предлошка:Country data ХТИПредлошка:Country data ХТИ
ХАИ (преглед)Предлошка:Country data ХАИПредлошка:Country data ХАИ

Пример за употреба

  • {{знаме|Хаити}} Хаити
  • {{знамеикона|Хаити}}Хаити

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Хаити|1964}} Хаити
  • {{знамеикона|Хаити|1964}}Хаити

Употреба на алијас за пренасочување