Предлошка:Country data Фризија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Фризија е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Frisian flag.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фризија (Холандија) Наслов на главата статија (Фризија (Холандија))
shortname alias Фризија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Frisian flag.svg Назив на сликата (File:Frisian flag.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба