Предлошка:Country data Франш Конте

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Франш Конте е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Франш Конте Наслов на главата статија (Франш Конте)
flag alias Franche-Comté.svg Назив на сликата (File:Franche-Comté.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Франш Конте}} Франш Конте
  • {{знамеикона|Франш Конте}}Франш Конте