Предлошка:Country data Тунис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Тунис е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Тунис

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тунис Наслов на главата статија (Тунис)
flag alias Flag of Tunisia.svg Назив на сликата (File:Flag of Tunisia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1959Flag of Tunisia (1959–1999).svgPre-1999 Flag of Tunisia.svg
frenchFlag of Tunisia with French canton.svgFlag of Tunisia with French canton.svg
oldTunisian flag till 1831.svgTunisian flag till 1831.svg
beyFlag of Tunis Bey-fr.svgFlag of Tunis Bey-fr.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
TUN (преглед) Тунис Тунис

Пример за употреба

  • {{знаме|Тунис}} Тунис
  • {{знамеикона|Тунис}}Тунис

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Тунис|1959}} Тунис
  • {{знамеикона|Тунис|1959}}Тунис

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|TUN}}Тунис
  • {{државнознаме|TUN}} Тунис
  • {{знаме|TUN}} Тунис