Предлошка:Country data Тоскана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Тоскана е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Tuscany.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тоскана Наслов на главата статија (Тоскана)
flag alias Flag of Tuscany.svg Назив на сликата (File:Flag of Tuscany.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
mediciBandiera del granducato di Toscana (1562-1737 ).pngBandiera del granducato di Toscana (1562-1737 ).png
habsburgState flag simple of the Grand Duchy of Tuscany.svgState flag simple of the Grand Duchy of Tuscany.svg
1848Flag of the Grand Duchy of Tuscany (1848).gifIt tosc2.gif


Пример за употреба

  • {{знаме|Тоскана}} Тоскана
  • {{знамеикона|Тоскана}}Тоскана

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Тоскана|medici}} Тоскана
  • {{знамеикона|Тоскана|medici}}Тоскана