Прејди на содржината

Предлошка:Country data Токелау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Токелау е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Токелау

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Токелау Наслов на главата статија (Токелау)
shortname alias Токелау (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Tokelau.svg Назив на сликата (File:Flag of Tokelau.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Токелау}} Токелау
  • {{знамеикона|Токелау}}Токелау
  • {{државнознаме|Токелау}} Токелау