Предлошка:Country data Тернополска област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Тернополска област е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тернополска област Наслов на главата статија (Тернополска област)
flag alias Flag-of-Ternopil-Oblast.svg Назив на сликата (File:Flag-of-Ternopil-Oblast.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба