Предлошка:Country data Тексас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Тексас е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Тексас

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тексас Наслов на главата статија (Тексас)
flag alias Flag of Texas.svg Назив на сликата (File:Flag of Texas.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Тексас}} Тексас
  • {{знамеикона|Тексас}}Тексас