Предлошка:Country data Татарска АССР

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Татарска АССР е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Tatar ASSR.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Татарска АССР Наслов на главата статија (Татарска АССР)
shortname alias Татарска АССР (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Tatar ASSR.svg Назив на сликата (File:Flag of Tatar ASSR.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1926Flag of Tatar ASSR (1926-1937).svgFlag of Tatar ASSR (1926-1937).svg
1937Flag of Tatar ASSR (1937-1939).svgFlag of Tatar ASSR (1937-1939).svg
1946Flag of Tatar ASSR (1939-1954).svgFlag of Tatar ASSR (1939-1954).svg
1954Flag of Tatar ASSR (1954).svgFlag of Tatar ASSR (1954).svg


Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Татарска АССР|1926}} Татарска АССР
  • {{знамеикона|Татарска АССР|1926}}Татарска АССР

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: